نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ساخت استخر خانگی

نکات مهم در ساخت استخر خانگی

استخر یکی از مکان‌های تفریحی است که به مردم احساس شادی و هیجان می دهد. از این مکان برای شنا، آب تنی، غواصی و تفریح ​​استفاده می شود و در ساخت آن از مواد مختلفی مانند سیمان، بتن، آجر، سنگ و… استفاده می شود.

موادی که در ساخت استخر استفاده می شود

استخر یکی از مکان های تفریحی است که به مردم احساس شادی و هیجان می دهد. از این مکان برای شنا، آب تنی، غواصی و تفریح ​​استفاده می شود و در ساخت آن از مواد مختلفی مانند سیمان، بتن، آجر،  سنگ و ….استفاده می شود.

استخرها باید بسیار مقاوم و مستحکم ساخته شوند تا به مرور آسیب نبینند و عمر آنها طولانی باشد. این مکان ها می توانند بصورت خصوصی یا عمومی طراحی و اجرا شوند، بنابراین ساخت استخر براساس برنامه قبلی و برنامه ریزی های لازم انجام می شود.

بدنه استخر و کف آن باید تحمل تغییرات فشار داخلی و خارجی را داشته باشد و مواد مورد استفاده برای ساخت آنها با توجه به شرایط و موقعیت استخر انتخاب شود.

سطح داخلی کاسه استخر با مواد نرم اما بسیار مقاوم پوشانده شده است ، زیرا این قسمت در معرض ضد عفونی کننده ها و کلر است و باید مقاومت لازم را داشته باشد. شما می توانید با مشاهده آموزش ساخت استخر با نحوه ساخت آن آشنا شوید. 

مواد مورد استفاده برای این سطوح باید قابل تمیز کردن باشد ، زیرا شناگران در تماس با این سطوح قرار می گیرند و باید از نظر ایمنی و تمیزی تأمین شوند. پس از ساخت استخر، بدنه رنگ آمیزی می شود که در صورت انجام با توجه به استانداردهای لازم و مشخصات فنی، نمای منحصر به فردی به استخر می بخشد.

اصولاً آنها برای استخرها رنگ سفید یا آبی را انتخاب می کنند. البته در استخرهای روباز به دلیل تابش نور خورشید و عوامل محیطی، رنگ به تدریج سفید و زرد می شود و پس از چند سال نیاز به رنگ آمیزی مجدد دارد. رنگ آمیزی و عایق بندی استخر با رنگ آبی جلوه زیباتر به آن می بخشد و شفافیت آب را افزایش می دهد.

گزیده‌ای از محصولات

محل استخر را کجا انتخاب کنیم؟ 

برای پاسخ به اینکه استخر چگونه ارزش خانه شما را افزایش می دهد ، ابتدا باید محل آن را در نظر بگیرید. اگر در یک منطقه آفتابی زندگی می کنید ، بهتر است یک استخر سرپوشیده را انتخاب کنید تا در هنگام استفاده از استخر راحتی و راحتی را برای ساکنان فراهم کند.

قبل از اینکه در ساخت و طراحی استخر هزینه کنید ، باید همسایگان خود را در نظر بگیرید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که خانه ها بسیار گران است و استخرهای بزرگ و زیبایی احداث شده اند ، استخر خانه ایده خوبی است ، زیرا اگر خانه بدون استخر باشد ، ارزش ملک شما در مقایسه با خانه های اطراف کمتر خواهد آمد.

مساحت فضا

آیا فضای کافی برای ساخت استخر دارید یا باید کل باغ خود را برای استخر در نظر بگیرید؟ اگر استخر در خانه هایی با حیاط های کوچک طراحی شده باشد، بسیار جذاب خواهد بود ، اما برای خانه هایی که فضای کافی برای تفریح و سرگرمی ندارند، ایده خوبی نیست. با این حال، اگر یک چمن بزرگ با فضای کافی برای ساخت استخر داشته باشید، با ساخت آن ارزش و زیبایی ملک خود را افزایش می دهید.

مدل استخر

استخرهای شنا در صورت طراحی و اجرا در خانه بسیار جذاب تر خواهند بود و خریداران ملک بیش از استخرهای سرپوشیده را به خود جلب می کنند.

این مدل استخر با روسازی اطراف آن زیبا و جذاب به نظر می رسد در غیر اینصورت فقط ساخت استخر بدون طراحی زیبا جذابیتی نخواهد داشت. در ساخت استخر باید طرح و مدل آن به دقت مورد توجه قرار گیرد. شما باید بر اساس متراژ فضا و نمای خانه خود در حیاط یک استخر بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *